نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عدم قدرت تصمیم گیری

791
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18978
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy عدم قدرت تصمیم گیری

با عرض سلام وخسته نباشید من دختری ۲۶ساله هستم و دو ساله که مشغول بکارم,ودرسم هم تمام شده ولیسانس دارم,ولی همیشه سر دوراهی میمونم وقتی میخام کاری رو انجام بدم,انگار ی ترسی تو وجودم هست,انگار همیشه ی نفر منو باید هول بده,و منو خیلی اذیت میکنه این موضوع,از مسایل کوچک گرفته تا مسایل بزرگ,اخیرا هم ی مشکلی دارم که تو انجامش موندم,من قبلا خیلی چاق بودم و طی یک رژیم ۴۰کیلو وزن کم کردم و به وزن ایده آلم رسیدم اما این کاهش وزنم باعث افتادگی بعضی از نقاط بدنم شده که باورزش هم درست نمیشه,وباید جراحی کنم,که بعضیا میگن اینکارو نکن ولی خیلی اعتماد به نفسمو گرفته,همش فکر میکنم به این موضوع,وپیش چندتا دکتر رفتم گفتن که با جراحی درست میشه ولی الان بین دوراهی موندم که اینکارو بکنم یانه چون میگن مجردی,جای بخیه هاش میمونه,بزار ازدواج کنی بعد,ولی روحیه خودم چی,واقعا نمیدونم چکارکنم,تو روخدا راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : عدم قدرت تصمیم گیری

نقل قول نوشته اصلی توسط S.s نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید من دختری ۲۶ساله هستم و دو ساله که مشغول بکارم,ودرسم هم تمام شده ولیسانس دارم,ولی همیشه سر دوراهی میمونم وقتی میخام کاری رو انجام بدم,انگار ی ترسی تو وجودم هست,انگار همیشه ی نفر منو باید هول بده,و منو خیلی اذیت میکنه این موضوع,از مسایل کوچک گرفته تا مسایل بزرگ,اخیرا هم ی مشکلی دارم که تو انجامش موندم,من قبلا خیلی چاق بودم و طی یک رژیم ۴۰کیلو وزن کم کردم و به وزن ایده آلم رسیدم اما این کاهش وزنم باعث افتادگی بعضی از نقاط بدنم شده که باورزش هم درست نمیشه,وباید جراحی کنم,که بعضیا میگن اینکارو نکن ولی خیلی اعتماد به نفسمو گرفته,همش فکر میکنم به این موضوع,وپیش چندتا دکتر رفتم گفتن که با جراحی درست میشه ولی الان بین دوراهی موندم که اینکارو بکنم یانه چون میگن مجردی,جای بخیه هاش میمونه,بزار ازدواج کنی بعد,ولی روحیه خودم چی,واقعا نمیدونم چکارکنم,تو روخدا راهنماییم کنید
    سلام
    برای اینکه راحت تر درموارد مختلف تصمیم گیری کنید میتونین به این روش عمل کنید:
    1. شناخت مشکل: جمع آوری اطلاعات لازم در مورد اون موضوع
    2. پیدا کردن و یادداشت راه حل های مختلف با تفکر و مشورت با متخصص
    3. لیست کردن نقاط منفی و مثبت هر راه حل و سبک سنگین کردن اونا
    4. تصمیم گیری

درکل سعی کنید خیلییی هم کمال گرایانه با موضوعات برخورد نکنید، چون در نهایت نتیجه هیچ چیز به طور مطلق دست ما نیست

برایان تریسی میگه :
    وقتی در گرفتن تصمیمی خیلی مردد بودین این رو به خاطر داشته باشین که هر تصمیمی که هم اکنون بگیرید درست تر از به تعویق انداختن و مردد موندنه
    چون حداقل در این صورت زمان را از دست ندادین

درمورد اون جراحی هم به نظر من اگه با چند تا دکتر مشورت کردین و نظرشون اینه که جراحی حتما لازمه و راه دیگه ای نداره ... پس انجامش بدین کاری به حرف بقیه نداشته باشین
    امضای ایشان

3. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)